Očista organismu

21. března 2008 v 20:17 |  Hubnutí
24 hodin bude vaše tělo vstřebávat pouze zdravé šťávy, proto bude mít dost prostoru pro vyloučení odpadních látek z těla.
Toxiny se nacházejí v potravinách ve formě aditiv, konzervantů a barviv, v nikotinu, kofeinu, alkoholu, v umělých sladidlech a samozřejmě také ve znečištěném životním prostředí. Detoxikace je v této souvislosti proces odstranění odpadních látek a nahromaděných toxinů z těla... a k tomu nám pomohou zeleninové a ovocné šťávy.
Vyšetřete si den na vyčištění organismu, na vynechání zpracovaných potravin, cukrů, kofeinu, alkoholu a dalších pokrmů, které vás každý den obklopují. Tato metoda je založena pouze na pití ovocných a zeleninových šťáv v průběhu jednoho dne. Během toho dochází k pročišťování organizmu, z těla se odstraňují odumřelé buňky a toxické látky usazující se v organismu a dochází k rychlé regeneraci celého těla. Zvyšuje se samočistící schopnost orgánů, které se podílejí na vylučování. Zažívací orgány jsou ušetřeny trávení, protože ovocné a zeleninové šťávy jsou snadno natráveny a vstřebány. Tato kůra stimuluje hormonální systém, zlepšuje psychický stav, omlazuje organismus, zlepšuje stav pokožky, pozitivně ovlivňuje nadváhu, nemoci pohybového ústrojí, zvyšuje sexuální aktivitu a přináší příliv energie.
K této proceduře používáme zásadně čerstvě vymačkané - odšťavněné ovoce a zeleninu, tedy nic, co by prošlo tepelnou úpravou. Šťáva je složená především z vody, která je nasycená enzymy, minerály, vitaminy, jednoduchými cukry a chlorofylem. Pokud použijeme kvalitní odšťavňovače, je z nich tekutina důkladně vyždímána a je oddělena od vlákniny, která zůstane jako odpad při odšťavnění. Tělo pak může tyto šťávy a živiny v nich obsažené hned po vypití začít vstřebávat. Proto jsou šťávy účinné i u lidí se silně zanesenými střevy, u kterých je to mnohdy jediný způsobem přijímání správné výživy, protože jejich trávící ústrojí není schopné pevnou potravu zpracovat a dostat si z ní potřebné látky.
Den před očistou jezte co nejzdravěji - zeleninu, ovoce, celozrnnou rýži či těstoviny. Vynechejte zpracované potraviny, mléčné výrobky, kofein, nikotin a alkohol. Při této kůře nepřijímáme jinou potravu než šťávy. Nemusíme tak činit až v případech, kde máme nějaký zdravotní problém, ale je to výborná součást prevence.
Použít můžeme například:
Citrusová šťáva - rozpouští hleny a toxické nánosy v těle a ve střevech.
Jablečná šťáva - odvádí jedovaté látky ve střevě z těla ven, podporuje imunitu
Šťáva z červené řepy - skvěle čistí a posiluje játra
Mrkvová šťáva - posiluje srdce, cévy a sliznice, zvyšuje odolnost organismu
Nejvhodnější jsou citrusové plody, protože kyselina citronová je silnější než kyselina vinná či jablečná v jiných druzích. Ale samozřejmě odšťavňujte cokoli chcete, každému bude vyhovovat něco jiného. Šťávy pijte pomalu.
Během dne vypijete přibližně čtyři až šest sklenic šťávy, doplněných vodou. Je nezbytné pít hodně vody, protože voda pomáhá proplachovat vaše zažívací ústrojí. Po skončení procedury se snažte nadále zdravě stravovat a mějte vyvážený jídelníček. Pití šťáv samozřejmě v malém množství můžete zařadit pravidelně do své životosprávy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katulik katulik | 18. července 2008 v 17:03 | Reagovat

mas velmi pekny blog na tvojom som stravila najviac casu:)))  sikulka chvalim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama