Červen 2008

29.06.2008

29. června 2008 v 10:25
Zdál se mi sen,byl tak neskutečně živej...byla jsem v něm u babičky,a přežírala se,a přežírala,ale nešla blejt,rostlo mi břicho,a mě to bylo jedno!!!potom sem v něm brečela a brečela,a nakonec sem se chtěla i zabít......ráno jsem se z toho snu probudila upocená a přišlo mi jako by se to všechno stalo..brrr.... Jinak po tom snu mě opravdu honily chutě napřežrání,dokonce jsem se ráno vzbudila s pocitem že zavolám přítelovi že dnesnikam nejdu a doma se přežeru a odpoledne vyplním blitím:(ale ne..to nesmim...musim vydržet!!!
snídaně:3rýž.chlebíčky+nízkotuč.sýr+jablko
svačina: -
oběd:2celozrné rohlíky+bílý jogurt
svačina:6bramboráků,liberecký párek,4nutelové tousty,med,mlíko,panák vodky(VYBLITO)
večeře:celozrná houska:(neměla sem už sílu ani chut jí jít blejt,pudu cvičit!)
Bože,po tom odpoledním blití,sem šla ven,potkala jsem kamarádku ze základní školy,hafo let jsem jí něviděla,nikdy nebyla zrovna z bohaté rodiny,ale pohled na ní mě zděsil,byla vyhublá,oblečení jak z třetího kolena po tetě...sedly sme si a chvíli si povídaly..bylo na ní vidět že se trápí,nakonec z ní vylezlo,že je na tom její rodina finančně velmi špatně,otec jí odešel, a matka sama živí 3děti...skoro nemaj co jíst:(...tak mi blesklo hlavou KURVA NELINO PROČ?..proč tak plejtvam jídlem..jen tak utratim 500za sladky abych ho pak vyblila,zatímco jiní nemaj pomalu ani co jíst?...a já si ještě plánuju co sežeru a vybleju?..je mi ze mě zle!musím stím zkončit..otevřela mi oči...zítra jsem jí pozvala na grilování,tak doufám že příde,nechci bejt už ta kráva co tohel dělá,co bleje jídlo,a neuvědomuje si že ostatní lidi trpí:(...žít s miou je boj,a já bojuju každý den,ale ted už se musím snažit na MAXIMUM!

28.06.2008

28. června 2008 v 12:23
...tak teda dneska první den prázdnin,byla jsem si nakoupit spodní prádlo..a většina kalhotek mi je skoro malá:(božeeee:(...jinak mám stres jak newim co,přítel měl na zádech malí flíček..a ted se mu to po čase zvětšilo,máme strach aby neměl nakonec rakovinu kůže:(hned v pondělí běžíme na kožní:(a navíc po včerejší hádce jak mě viděl s tím cígem je na mě naštvanej:(rodiče šílí protože za pár dní odjíždí na celé prázdniny,a já jsem jako v jineem světě..jenom sedím,přemýšlím,chce se mi brečet když se vidim,příde mi že spíš kynu než hubnu:(a dnešní jídelák?za ten oběd bych si nafackovala:(
snídaně:2rýž.chlebíčky+nízkotuč.sýr+bílý jogurt
svačina: -
oběd:2rýž.chlebíčky+2plátky slunečnic.chleba+kuřecí šunka
svačina: -
večeře:selský rohlík+kuřecí šunka(nízkotučná)
já vim..jedla sem jako prase:(:(:(dneska sem jedla tu kuřecí šunku,protože maso nejím,tak aspon něco ne??

vyznáte se v tucích??

28. června 2008 v 12:16

Vyznáte se v tucích?

Je kolem nich hodně nejasností a otazníky mizí pomalu. Jsou tak moc nezdravé?
A potřebujeme je vůbec?
Odpověď, alespoň na poslední otázku, je jasná:
Tuky člověk potřebuje - jenže pouze ty, které mu neškodí. Které ale jsou ty zdravé?
Tady už odpověď tak jednoznačná není, protože vědci stále přicházejí s novými poznatky, a ty často obrátí vžité "pravdy" na hlavu. Je pochopitelné, že výrobci "umělých" tuků hájí svou pravdu, že margaríny jsou zdravé. Oni dělají všechno pro to, aby skutečně byly - alespoň ty nejznámější značky největších firem.

NAJDETE JE V JíDLE
Základem těchto kuchyňských tuků jsou rostlinné oleje a většina z nich má skutečně vynikající vlastnosti (často se obohacují vitaminy a minerály). Vyhýbat byste se měli hlavně nekvalitním živočišným (ale i rostlinným) tukům, které organismus zatěžují nebo poškozují.
Podle čeho se tedy můžete orientovat? Na lahvi s olejem, na krabičce s margarínem nebo na obalu másla či sádla byste měli najít tabulku výživových hodnot. Jednou z položek je obsah tuku i s údajem o mastných kyselinách - pro zdraví jsou prospěšné vícenenasycené mastné kyseliny (označují se také zkratkou PUFA), mononenasycené mastné kyseliny (MUFA) ani nepomohou ani neuškodí. Vyvarovat byste se ale měli nasyceným mastným kyselinám (SAFA) a tzv. trans-kyselinám, které vedou ke zvyšování cholesterolu v krvi. A cévy ucpané cholesterolem jsou zase příčinou srdečního infarktu, mozkové mrtvice a dalších chorob.
O cholesterolu se mluví hodně, patří mezi sloučeniny tukové povahy a je přítomen ve všech živočišných tkáních, v krvi a žluči. Organismus si ho dokáže sám vyrobit a zároveň ho přijímá ze živočišné potravy. Rostliny mají místo něj steroly - ty lidský organismus neumí využívat, ale člověk může využít jejich schopnosti zabránit tomu, aby se v tenkém střevě vstřebával škodlivý typ cholesterolu.

PLAVOU I V KRVI
I cholesterol je dvojího druhu: za zkratkou HDL se skrývá "hodný" (s velkými částicemi), jehož hladina by měla být co nejvyšší. Naproti tomu LDL má velmi malé částice a právě ty se usazují na stěnách cév - proto je "zlý" a měli byste se mu vyhýbat. Aby to nebylo tak snadné, v krvi plavou ještě tri- glyceridy, jinak tvořící hlavní energetické zásoby uložené ve formě podkožního tuku. Teprve v poslední době se ukazuje, že právě vysoká hladina triglyce- ridů je nebezpečná zvláště pro ženy po přechodu.
Co možná nevíte:

• Tuky by měly hradit nejvýš 30 % denního přijmu energie, z toho by živočišných měla být opět pouze třetina.

• Nenasycené mastné kyseliny najdete třeba v olivovém, řepkovém oleji, v rybím tuku, ale kupodivu taky v téměř tekutém husím a kachním sádle.

• Hlídejte si dobře hladinu krevních tuků a začněte s tím raději už kolem čtyřicítky.

• Pokud mají vysoký cholesterol mladí rodiče, mohlo ho zdědit i jejich dítě - měli by se informovat u lékaře, existují tzv. lipidové poradny.

bříško znamená riziko

28. června 2008 v 12:14

Bříško znamená riziko

I malé bříško znamená riziko srdečně-cévních chorob. Podle nejnovějších výzkumu může být pro zdraví nebezpečné i malé bříško. Dlouho se ví, že tukové polštáře v oblasti břicha a boku předurčují vysoké riziko onemocnění chorobami srdce a cév. Jenže experti z texaského Dallasu tvrdí, že kardiovaskulární nemoci mohou mít i jedinci se zanedbatelným tukovým bříškem.
Nejhůř jsou na tom prý lidé, kteří mají celou postavu štíhlou, ale na břiše se jim ukládá tuk. Ačkoli si spočtou BMI, jehož hodnoty spadají do sféry normální postavy, mohou být tito jedinci vystaveni riziku onemocnění srdečně-cévními chorobami. "Ve třiceti a čtyřiceti obvykle přibíráme asi tři až čtyři palce v oblasti břicha. Probíhá to pomalu den za dnem, je to válka od jídla k jídlu, ale stojí to za to. Dokonce i malé bříško představuje vyšší riziko než to ploché," varoval profesor James A. Oe Leoms z University of Texas.

27.06.2008

27. června 2008 v 13:45
VYSVĚDČENÍ!..bože konečně to mam za sebou..bylo celkem v pohodě,ale stejně sem se od našich dozvěděla že jsem blbá..aspooon že už sou prázdniny,bohužel se mi nepodařilo zhubnout tolik,kolik jsem chtěla, ale mam výdrž a jednou se mi to splní!!držte se holky a užívejte prázdnin!!!
snídaně:2rýž.chlebíčky+sýr+bílý jogurt(posypaný skořicí bez cukru)
svačina: -
oběd:2celozrné housky
svačina: -
večeře:talíř číny,2celozrné housky s ramou,4tousty s nugetou,kinder čokoláda,půlka nanukáče,zelí,kakao,chleba,salám,jahodové knedlíky se šlehačkou,dva panáky tuzemáka,med,balíček hrozinek(VYBLITO)
...bože...pohádala sem se s rodičema,šla ven,zapálila si, a v tom přítel v autě i sjeho matkou...nesnáší kouření a slíbila sem mu že už si nezapálim...pohádali sme se...a já šla domu..brečela,a samozřejmě první co sem udělala že sem dostala chut se ze všeho vyblejt..sežrala sem na co sem přišla:(..a blila....po tom tuzemákovi to šlo 3x rychlejš..tagže aspon sem nebyla pul dne na hajzlu:(

co prozradí chutě?

27. června 2008 v 13:35

Co prozrazují naše chutě


Někdy máme chuť na jídlo s výraznějším charakterem jako např. sladké, kyselé, hořké, slané, ostré apod. Je to informace o tom, jakou právě potřebujeme energii. Tato energie ovlivňuje příslušný orgán dle energetické růžice. Při stravování je důležitý způsob spojování potravin a rozpoznání, který orgán co potřebuje, aby nedošlo k jeho přetěžování. Zde plně platí zásada "všeho s mírou".
Sladké - dodává energii štítné žláze, ale při nadbytku má vliv na tělesnou váhu a snižování schopnosti tvorby tepla. Nebezpečně působí také na slinivku a žaludek.

Kyselé - povzbuzuje chuť k jídlu a reguluje trávící procesy.Zlepšuje činnost játer a podporuje zadržování tekutin v těle. Přílišné užívání kyselé potravy působí negativně na játra, krev a způsobuje pálení žáhy, podráždění pokožky a vznik žaludečních vředů.

Slané - pomáhá očišťovat a odstraňovat hleny, plísně a zlepšuje chuť. Spolu se žaludečními šťávami rozpouští a odstraňuje nemocné buňky. Zadržuje tekutiny v těle. Zrychluje činnost ledvin a přetěžuje je.

Hořké
- očišťuje a reguluje vylučování tekutin z organismu, ředí krev, zlepšuje trávení, dobře působí na činnost srdce. Přebytek však způsobuje podrážděnost, pocit strachu a úbytek sil.

Trpké
- podporuje činnost tlustého střeva, zlepšuje stav pokožky a pomáhá při hojení ran.

Ostré - reguluje žaludeční a střevní systém, pomáhá zlepšovat činnost plic. Přebytek způsobuje zvýšení výskytu hlenů, alergie apod.

7znaků nebezpečné diety

27. června 2008 v 13:28

7 znaků nebezpečné diety

1. Úplně jste vynechali
Nízkotučné výrobky jsou dobré. Výrobky bez tuku dobré nejsou. Tuk nám dodává energii a pomáhá našemu tělu absorbovat důležité vitaminy. Jídelníček naprosto zbavený tuků může způsobit vysoušení pokožky, vypadávání vlasů a menstruační potíže.
2. Jíte maso, maso a zase maso
Diety s vysokým obsahem bílkovin typu Zona nebo dieta dr. Atkinse jsou stále neuvěřitelně oblíbené přes všechna varování, že nejsou nutričně vyvážené a mohou být dokonce nebezpečné. Jejich vedlejšími účinky mohou být závratě, nebo dokonce poškození ledvin. Také může dojít k nedostatku důležitých vitaminů a minerálů.
3. Jíte pouze zeleninu
Vynechání masa a mléčných výrobků a konzumace pouze salátů je také špatný nápad. Neni moudré vynechat všechny živočišné potraviny, aniž byste zajistili jejich rovnocennou náhradu. Riskujete, že budete mít nedostatek bílkovin, vápníku, železa, zinku a vitaminu B 12. Nicméně i přísní vegetariání mohou být zdraví, pokud budou mít dobře vyvážený jídelníček. Plánujte dopředu. Místo živočišných bílkovin a vápníku z mléčných výrobků jezte více fazolí, rýže, luštěnín a pijte nápoje s přidáním vápniku, například pomerančový džus nebo sójové mléko.
4. Nemáte v lednici žádné mléčné výrobky
Lidé na dietě se často vyhýbají mléku a sýrům, protože to jsou vysoko tučné potraviny. Bohužel ženy, které nekonzumují 1000 miligramů vápníku denně, se vystavují nebezpečí osteoporózy. Přejděte na odstředěné mléko a nízkotučný jogurt. Porce denně zajistí více než 2/3 vaší denní potřeby vápníku.
5. Jíte málo
Dieta postavená na jednom maximálně dvou jídlech denně je pro většinu aktivních žen příliš nízkokalorická. Takový jídelníček je také nebezpečný. Váš metabolismus se zpomalí, aby zachoval energii a tělo začne hladovět a spotřebovávat vlastní tuk a -svaly. Může to vypadat sice zajímavě, ale vedlejší účinky hladovění - závratě, únava a dokonce kóma - už tak příjemné nejsou.
6. Jíte pouze tekutá jídla
Názory na tekuté diety se různí. Někteří odborníci se domnívají, že koktejly nabízené v rámci těchto výživových programů, jsou nutričně vyvážené. Další tvrdí, že tyto diety sice pomohou na krátkou dobu, ovšem neučí změnám v životnim stylu a ztráta váhy není dlouhodobá.
7. Bojíte se příloh
Některé dietní plány nedoporučují kombinovat určitá jídla. Například si nesmíte dát řízek s bramborem, protože spojuje bílkoviny a sacharidy. Většina odborníků zastává názor, že tento systém nemá žádné opodstatnění, biologické ani vědecké. Tento jídelníček většinou sklouzne k velmi nevyváženému nízkokalorickému stravování s nedostatkem bílkovin, vápníku a jiných důležitých výživných látek.

26.06.2008

26. června 2008 v 16:56
tak tedy,často mi píšete,že nejím maso a podobně:).. mno tak jsem si dneska dala aspon tu kuřecí nízkotučnou šunku:)..jinak v tom horku si připadám strašně nafouklá:( máte to tak také nebo sem sama??už sem z toho na nervy:(a zítra koooonečně konec..prostě ende šlus:)zajdu si pro výzo a začne mi konečně klídek:)
snídaně:2rýž.chlebíčky+sýr+bílý jogurt
svačina: -
oběd:2celozrné housky+jablko
svačina: -
večeře:kuřecí šunka(prej nízkotučná:)+okurka salátovka
pití:latte,kapučíno,voda,čaj
cvičení:lítání po nákupech,120sklapovaček,40sedů-lehů(v tom vedru to holky nejde):((((

jak je to s kofeinem??

26. června 2008 v 16:46

Jak je to s kofeinem

Možná, že i pro vás je ranní šálek kávy jako pohonná hmota. Prostě bez něj nenastartujete. Ale opravdu je káva tak nepostradatelná?
Kofein: zdravý, či škodlivý?
Odborná literatura je plná protichůdných informací o vlivu kofeinu na lidské zdraví. Některé studie tvrdí, že káva může snižovat riziko onemocnění žlučníku i některých druhů rakoviny. Jiné naopak zdůrazňují její nepříznivý vliv na spánek, krevní tlak a pevnost kostí. Nezbývá než říci, že neexistují jednoznačné odpovědi na to, jaký vliv má kofein na lidské zdraví. Jaké jsou tedy důkazy o potenciální závislosti na kofeinu?
Droga jménem kofein
Víme, že kofein je stimulant. Stimulanty zvyšují krevní tep a krevní tlak, povzbuzují a můžou dokonce zvýšit výkonnost v práci a v některých sportech. Mezinárodní olympijský výbor proto zařadil v pravidlech o dopingu kofein na seznam zakázaných prostředků. A co víc, stejně jako jiné stimulanty, kofein může způsobit fyzickou závislost.
To se právě snažil naznačit výzkum Rolanda Griffithse a jeho spolupracovníků. V jejich zprávě je citováno pět hlavních abstinenčních příznaků: bolesti hlavy (nejčastější), únava, změny nálady (včetně depres0, neschopnost soustředění a dokonce příznaky připomínající chřipku. Na bolesti hlavy si stěžovalo 50 % lidí. Vyskytly se i jiné abstinenční příznaky, které lidem bránily v běžné práci, například třas rukou a závratě.
Většina abstinenčních příznaků se objevuje 24 hodin po poslední dávce kofeinu. Symptomy trvají až dva dny, pak se vytrácejí, někdy však přetrvávají i týden. Každodenní dávka kofeinu příznaky zesiluje (tj. čím více kofeinu, tím větší abstinenční příznaky). Výskyt abstinenčních problémů nutí lidi, aby se kávy nevzdávali. Není totiž snadné vzdát se loku kávy, když nás zbaví únavy.
Dva šálky a dost!
Závislost na kávě si vypěstujete podobně jako třeba závislost na nikotinu. Pokud se už delší dobu neobejdete bez pěti šálků silné kávy denně, jste na ní závislí. Vysadíte-li ji, nastupují již zmíněné abstinenční příznaky. Studie Rollanda Griffithse jen potvrzuje starou pravdu o zlaté střední cestě. Obecně platí, že by se nemělo pít více než dva šálky kávy za den. Vyplatí se toto pravidlo ctít. Většina konzumentů kávy se tak vyhne bolestem hlavy a abstinenčním příznakům, pokud přijde doba, kdy budete muset nápoje obsahující kofein z jídelníčku vypustit.

snažíte se????

26. června 2008 v 16:44

Snažíte se zhubnout?


Termíny "kalorie", "jouly" či "transmastné kyseliny" se již staly součástí naší běžné slovní zásoby. A přibyly k nim další nové pojmy.
TOXICKÉ PROSTŘEDI
Dříve byl spouštěčem k jídlu pocit hladu. Dnes u mnoha lidí fyziologické signály hladu vymizely a spouštěčem se stalo tzv. toxické prostředí. Pravěký člověk mohl jíst jen to, co bylo v jeho bezprostřední blízkosti a co ve kterém ročním období rostlo nebo co ulovil. V současnosti jsme obklopeni jídlem z celého světa a reklamou, v níž převládají nejnezdravější pokrmy. Jedna americká studie prokázala, že během jedné hodiny se v televizním vysílání pro děti objeví reklamy na potraviny, jejichž energetická hodnota převyšuje žádoucí celodenní příjem. Nejčastěji se jedná o reklamy na sladké a tučné potraviny. Obézní lidé jsou tak po celý den povzbuzováni ke konzumaci nevhodných potravin v nadměrných dávkách. Konzumace jídla je spojována s určitým životním stylem - např. pravidelné stravování ve "fast foodech", nadprůměrné porce v restauracích nebo velká zlevněná balení v hypermarketech. Na druhé straně však současná civilizovaná společnost vytváří klima negativního postoje k obézním, zesměšňuje je v masových médiích, mechanicky spojuje kila s hodnotou osobnosti,
kdy vyzdvihuje vyhublost. Ve velké míře se nabízejí nesmyslné způsoby redukce váhy, které vedou často paradoxně k obezitě a ovlivňují klamavou reklamou převážnou část hubnoucích. Potravinářské filmy věnují na reklamu potravin, většinou nevhodných, tolik peněz, že odborníci nemohou nikdy jejich vliv "přebít". Prostředí má tedy na obézní velký vliv, bohužel zatím spíše v negativním směru. Mluvíme proto o tzv. toxickém (obezigenním) prostředí.
SVOBODNÝ, NEBO OTROK?
Je potřeba napnout všechny síly, aby se vliv prostředí, provokující k nesprávnému životnímu stylu, změnil. V nejbližší době se to asi nepodaří, je ale možné změnit míru, do jaké budou tyto vlivy na člověka působit. Každý si může sám vybrat, zda se bude chovat svobodně podle svého rozhodnutí, nebo bude "otrokem vnějšího prostředí". Sám si též zvolí, zda podlehne vlivům civilizace a omezí svou pohybovou aktivitu na minimum, nebo bude dbát o dobrou fyzickou kondici svého těla. Pozitivní vliv hrají různé, především edukativní výživové programy, jejichž rozsah však zdaleka nedosahuje množství škodlivých nabídek na hubnutí. Velkou budoucnost mají internetové kurzy, které mohou nabídnout pomoc mnoha obézním při malých finančních nákladech. Příkladem takového projektu je např. internetový kurz "Hravě žij zdravě", který vede děti ke správným stravovacím a pohybovým návykům (podrobnější informace najdete na www.stob-plus.cz).
NEPOHYB a NEAKTIVITA
Nárůst obezity se dnes přičítá spíše nedostatku energetického výdeje než zvyšování energetického příjmu. Myslí se tím nejen fakt, že se snižuje aktivní pohyb (tedy sportování, ale i to, že se zvyšuje nový aspekt životního stylu, tzv. "neaktivní" čas, pasivně strávený u televize, videa a počítače. Dětem se doporučuje snížení neaktivního času, ze začátku například zkrácením o 30 minut. V poslední době bylo publikováno několik zajímavých článků o trávení času u televize, videa a počítačových her ve vztahu k obezitě u dětí. Z hlediska energetického výdeje se tato činnost neliší např. od čtení, učení a odpočinku, přesto jsou u těchto "neaktivit" prokazovány užší souvislosti s obezitou. Podílejí se na tom i jiné aspekty než pouze snížený energetický výdej. Je to především vyšší příjem energie, ke kterému dochází pojídáním "snacků" při sledování televize, ale také vlivem reklam. V neposlední řadě pak zbývá méně volného času pro aktivní činnosti. Proto se v doporučeních objevuje i zkrácení času stráveného tímto neaktivním způsobem.
DOPORUČENI PRO DĚTI JAK ZMĚNIT NEAKTIVNÍ ŽIVOT
• Zaměň jízdu autem s rodiči za chůzi nebo jízdu na kole. Nejezdi každou stanici MHD, ale jdi na kratší vzdálenost raději pěšky, nepoužívej výtahy a jezdící schody.
• Domluv se s kamarády a běžte si ven zahrát fotbal, volejbal , vybíjenou nebo na honěnou, jděte si do bazénu zaplavat.
· Vypůjči si kolečkové brusle (skateboard) a zkus si to.
· Najdi si nějakou mimoškolní aktivitu spojenou se sportem (skauti, turisti, sportovní kroužek, plavání).
· Zorganizuj o víkendu výlet s rodiči, s kamarády, se třídou.
· Pomoz doma při úklidu, na zahradě.
V rodinných kurzech STOB se pro zvýšení motivace k pohybu velmi osvědčilo půjčovat dětem domů krokoměry, které mapují jejich pohybovou aktivitu, případně dospělým sporttestery nebo nověji armbandy, které měří i "nepohyb" (spánek, ležení, sezení a pohyb dle intenzity) - více info na www.walter-graphtek.cz.
ENERGETICKÁ DENZITA STRAVY
Při redukci váhy bychom nikdy neměli trpět hlady. K tomu nám pomůže i to, že si budeme vybírat potraviny, které mají velký objem, ale málo energie. Mluvíme o tzv. energetické denzitě stravy. Obecně platí, že čím více vody daná potravina obsahuje, tím nižší je její energetická denzita, a tudíž i energetická hodnota. Energetická hodnota zeleniny je okolo 100 kJ na 100g dané potraviny, sladkostí okolo 1800 kJ, a tuků okolo 3800 kJ na 100 g. Odborníky doporučovaná strava by měla mít okolo 600 kJ na 100 g potraviny.
Pro srovnání - energetická denzita menu ve fast food je přibližně 2x vyšší (okolo 1100 kJ na 100 g).
Zelenina má tedy nejnižší energetickou denzitu, protože ji tvoří ze 75-95 % voda. Navíc je výborným zdrojem vlákniny, vitaminů, minerálních a ochranných látek. Zeleninu proto můžete konzumovat bez omezení jako součást téměř každého jídla (místo přílohy), jako samostatné jídlo v podobě hezky upraveného zeleninového talíře i jako samostatnou svačinu. Zeleninu můžete jíst čerstvou, mraženou, konzervovanou či sušenou. Je tedy při redukci váhy vaším zachráncem. Základem hlavního jídla by měl být talíř, kde polovinu tvoří zelenina, čtvrtinu maso a čtvrtinu příloha. Při sestavování takto pojatého jídelníčku vám může pomoci Ledničkový plakát, kde máte u každé potraviny uvedenou nejen energetickou hodnotu, ale i množství živin a vody (objednat si ho můžete na www.stob-plus.cz). Pokud do jídelníčku zařadíte častěji potraviny s nižší energetickou hodnotou, celková denzita se sníží. A čeho tím dosáhnete? Budete nasyceni a v dalším jídle sníte v průběhu dne potraviny o celkově nižší energetické hodnotě.
HUBNOUCÍ INDEX
Při doporučování optimálního jídelníčku pro redukci váhy se berou v úvahu různá kritéria. Jedním z nových měřítek by mohl být tzv. index sytivosti, který má vyjadřovat, za jak dlouho po konzumaci dané potraviny budeme mít zase hlad. Index porovnává sytivost jednotlivých potravin o stejné energetické hodnotě s různou gramáži. Sytivost zvyšuje obsah bílkovin a vlákniny a snižuje ji kalorická hodnota a množství tuku. Pokud bychom chtěli vytvořit u každé potraviny nově hubnoucí index, měli bychom vzít v úvahu:
• druh tuků - rostlinné (nejlépe), živočišné (přijatelné), transmastné kyseliny (raději se vyhnout)
• druh sacharidů - s nízkým glykemickým indexem (nejlépe), středním glykemickým indexem (přijatelné), vysokým glykemickými indexem (raději se vyhnout)
· kvalitu bílkovin - živočišné (nejlépe), rostlinné (přijatelné)
· poměr živin - optimálně 30 % bílkovin, 40 % sacharidů, 30 % tuků z celkové energetické hodnoty
· množství vlákniny - 30 g za den
· denzitu - optimálně 600 kJ/100 g (energetická hustota, tj. množství energie vztažené na váhu potraviny - čím nižší je celková denzita pokrmu, tím větší objem jídla můžete sníst)
• energetickou hodnotu - pro redukci váhy 4-7 tisíc kJ
Zatím takový index neexistuje, ale pokuste se při redukci váhy vzít úvahu co nejvíce z uvedených aspektů. Vždy je však správné mít na paměti, že jídelníček je nutné hodnotit celkově a ne pouze izolovanou potravinu.
SYNDROM NOČNIHO PŘÍJMU JíDLA
Již od roku 1955 se pracuje na poznání syndromu nočního přejídání NES (= night eating syndrom). Patří mezi spánkové poruchy vyvolané vnějšími vlivy, tedy mezi poruchy,
jejichž ptíčina je mimo organismus. NES se objevuje u osob s normální váhou, ale při delším trvání stoupá riziko vzniku obezity. Oproti ostatní populaci se častěji jedná o pacienty úzkostné nebo depresivní. Syndrom nočního příjmu jídla je charakterizován probouzením se a neschopností dále usnout bez příjmu potravin nebo nápojů. Ráno se u "nespavců" logicky objevuje nechutenství, protože více než 35 % z celkové denní energie zkonzumují po posledním jídle - v noci. Léčba je možná i pomocí nových farmak, mnohdy však stačí odstranit příčinu stresu, který má často původ v rodině.

25.06.2008

25. června 2008 v 14:58
Teda dneska jsem totál unavená:(ráno sem vstala a po včerejšku mě ještě pěkně bolelo břicho,a ještě bolí,nejhorší bylo šlapat na školní výlet asi 7kiláčků..a já s břichem nafouklím jak balon sem myslela že snad zhebnu:(:(mno ale aspon se blíží prázdniny..konečně vypadnou rodiče a pak i já:)a co vy milé dámy?jedete někam?:)
snídaně:1černý chlebík+sýr+mandarinka
svačina: -
oběd:2rýž.chlebíčky+sýr+bílý jogurt+jablko
svačina: -
večeře:2toasty(celozr.chleba+sýr)
cvičení:2hodiny chůze,10minut rotoped,100sedů-lehů,60sklapovaček
já vim..čuněcí jídelák:(:(ale celej dne sem chodila,napřed ten pochoďák a pak do školky..a ted si po večeři ještě trošku zacvičím:(zejtra se musim víc snažit!
jinak..agáta hanychová,takovej muj malej vzor,má super postavu,sice je trhlá ale prochází jí to,a je pro mě dokonalá..kdybych nebyla posera taxe i obarvim na tmavo:)

jak na špatné trávení?

25. června 2008 v 14:46

Otrávené trávení

Co způsobuje poruchy?
Jednou z příčin špatné funkčnosti zažívacího ústrojí může být omezená produkce trávicích enzymů a nedostatečné zbavování se jedovatých látek - toxinů. Proto se stává, že nestrávená potrava zůstává v žaludku nebo ve střevech a způsobuje nevolnost. Pozitivní vliv na trávení má přirozená mikroflóra v trávicím traktu. Zátěží pro organismus může být i časté anebo dlouhodobé užívání antibiotik či jiných podobných léků.

Víte, že potíže s trávením si můžete přivodit i řečněním při jídle? Tím se dostává do žaludku spolu s potravou také mnoho vzduchu, což vyvolává nadýmání a další těžkosti.
Signály
Toho, že špatně trávíte, si všimnete podle průvodních jevů, jako jsou nechutenství, časté nadýmání, žaludeční nevolnost, pálení žáhy, pocit na zvracení, častější bolesti břicha, břišní křeče, zácpa nebo průjmy.
Jak si pomoci?
Kvůli snížené tvorbě žaludeční kyseliny jezte raději častěji a v menších dávkách a omezte tučná jídla, alkohol a kávu, neboť ty působí na žaludek dráždivě. Večeřte nejpozději 3 hodiny před spaním, nikdy nechoďte spát s plným žaludkem.
Šťáva z aloe vera
Má uklidňující a hojivé účinky na zažívací trakt, přičemž přirozeným způsobem čistí organismus. Půlka šálku 3x denně mezi jídly by měla zregenerovat trávení, ale jen pokud je obsah aloe 98 % a šťáva neobsahuje aloin ani emodin (působí projímavě, mohou vyvolat alergické reakce ).
Bylinkové čaje
Jsou vhodné k uklidňujícímu zakončení každého jídla. Trávení povzbuzují například heřmánek pravý, máta peprná a jiné bylinky. Při zažívacích obtížích může pomoci i zázvor, fenykl, majoránka, estargon, pažitka nebo meduňka.
Probiotika
Lze je konzumovat v podobě kapslí, ale nejlepší jsou jogurty a další mléčné výrobky. Pokud vám více vyhovuje chemie, tedy kapsle, mějte na paměti, že i množství probiotických látek, obsažené v jedné kapsli, odpovídá množství probiotik až v několika jogurtech. Tyto látky obnovují střevní mikrofloru, jsou prevencí i léčbou při průjmu, pomáhají proti zácpě, stimulují imunitní systém, zmírňují kožní onemocnění (ekzémy, akné ... ), tlumí symptomy alergií na potraviny a likvidují nepříznivé (např. hnilobné) bakterie v zažívacím traktu.

odlehčovací letní očista

25. června 2008 v 14:40

Odlehčovací dny při letní očistě těla

Rozhodla jste se pro úklid svého těla? Nemusíte se trápit s nějakou tvrdou dietou, ani se vzdávat dobrého jídla. Stačí jen dva odlehčovací dny plné pohody a relaxu.
Důležitá pravidla
  • Pijte denně minimálně 2 litry minerálky s nízkým obsahem sodíku .
  • Mezitím můžete vypít čtvrt litru bylinkového čaje, doporučují se také neslazené zeleninové a ovocné šťávy .
  • Hodně se pohybujte. Ideální je, když se cítíte v pohodě, máte kolem sebe klid a najdete si čas na meditaci, relaxační koupel a blahodárné masáže.
Pokud se chcete pustit do odlehčovací kúry, potřebujete v první řadě volný víkend. Tuto kúru musíte podpořit chůzí na čerstvém vzduchu, plaváním, saunou a jinými aktivitami, které jsou vám příjemné. Nejlepší je, když se do toho pustíte s radostí, abyste si co nejvíc vychutnávala klid, který vám tato kúra přinese, stejně jako uvolnění těla. Dva až tři dny před prvním odlehčovacím dnem byste měla postupně přestat jíst cukrovinky a všechno sladké. Omezte i solení, pití kávy, čaje, alkoholu a ve svém jídelníčku vynechte i maso.

Odlehčovací dny
Ideální je vystřídat rýžový den s ovocným.

JAK VYPADÁ RÝŽOVÝ DEN?
50 g rýže v suchém stavu si rozdělte na tři porce. Uvařenou rýži smíchejte buď s ovocem, nebo se zeleninou.
JAK VYPADÁ OVOCNÝ DEN?
1,5 kg ovoce si rozdělte na tři porce.

Jak postupovat dále?

Po odlehčovacím víkendu začněte jíst lehčí jídla. Dopřejte si například zeleninové polévky, musli, nízkotučné jogurty. Určitě byste se neměla hned přeorientovat na obvyklou stravu, která organismus více zatěžuje.
Pokud jste před odlehčovacím dnem nebyla se svou postavou spokojená, měla byste si během této fáze promýšlet další stravovací návyky. Mnohem snadněji se po tomto "ozdravovacím" víkendu zbavíte chuti na sladké a touhy jíst obrovské porce k obědu nebo k večeři. Měla byste důkladněji vnímat signály svého těla, abyste pocítila, kdy už jste sytá.

Jídla doporučená po skončení kúry:

O Musli z ovesných vloček.
O Ovoce (jablka, banán, kompot).

O Jogurt, polotučné mléko.
O Knackebrot, suchary.
O Sýr Cottage, tvaroh.
O Med, marmeláda, vegetariánské pomazánky.
O Sušené ovoce (může být namočené ve vodě).
O Rýže se zeleninou, zeleninové polévky.
O Salát.

O Kysané zelí.

Stále je důležité pít hodně tekutin (2-3 litry každý den).
PRO A PROTI
• Začínat s přísnými odlehčovacími dny v období, kdy pociťujete silný stres a máte problémů až nad hlavu, se nevyplácí. Negativní pocity totiž spíše zesní. Máte-li pocit, že tato kúra je pro vás moc obtížná, vyzkoušejte lehčí formy.

• Jestliže na odlehčovací víkend pohlížíte z hlediska dlouhodobé podpory svého zdraví, je to v pořádku. Důležité je, že v této atmosféře se lépe rozhoduje o změně životního stylu. Pokud delší dobu bojujete s nadváhou, musíte i po této kúře dodržovat principy zdravé výživy.

panzynorm(při pocitu přejedení)

25. června 2008 v 14:37
Léto, to je čas horkých dnů a příjemných večerů strávených s přáteli. Dobré jídlo ve spojení s pohodovou atmosférou, pobyt v zahradě či ve volné přírodě, grilování, mnohdy doplněné alkoholem, to vše dělá z jídla více než kulinářský zážitek. A tak právě při těchto společenských záležitostech nejčastěji dochází k přejídání, pocitu těžkosti a napětí v žaludku.
Po vydatném příjmu potravin se může objevit i nadýmání, říhání a škytání. Pokud byl požit navíc ještě alkohol, uvedené příznaky se objeví zřetelněji a budete se cítit ještě hůř. Panzynorm forte-N představuje skvělou volbu, jak nepříjemným pocitům předejít či je zmírnit.
Panzynorm forte-N obsahuje základní trávicí enzymy (lipázu, amylázu, proteázu) a napomáhá zlepšení i zrychlení zažívání stravy bohaté na tuky a bílkoviny, zabraňuje trávicím poruchám i nepříjemným pocitům.
Kromě toho se uvedený preparát doporučuje užívat i po prodělané pankreatitidě. Díky potahování tablet je přípravek rezistentní vůči žaludečním kyselinám.
Doporučené dávkování je 3x denně společně s hlavními jídly po 1 tabletě a v případě nutnosti užívat i při menších jídlech. Panzynorm forte-N od společnosti KRKA Slovinsko obsahuje pouze laktózu, je bez sacharózy a je vhodný i pro pacienty alergické na hovězí proteiny. Přípravek je volně dostupný v lékárnách v baleních po 10-ti nebo 30-ti tabletách. Doporučená cena léku je 62,-Kč (10 tbl) a 154,-Kč (30 tbl).

24.06.2008

24. června 2008 v 14:14
tak jakpak se držíte holky?..já jsem pořád nafouklá(následky fenolaxu)a v tom vedru doslova chcípám:(..příde mi že spíš kynu než hubnu..a navíc na stream.cz jsem našla haldu receptů,a zbíhaj se mi sliny..no děs..je to zase boj..ale blejt jít nechci to nesmim!zakázala sem si to!
snídaně:2rýž.chlebíčky+bílý jogurt
svačina: -
oběd:2celozrné kostky+rajče
svačina: -
večeře:2rýž.chlebíčky+miska dušené zeleniny
holky,newím co semnou je..ale je mi strašně zle..tu večeři sem zpulky vyblila..ale sama od sebe..

trampolínky

24. června 2008 v 13:56

Vyzkoušejte trampolínu

Na trampolínu? Ty ses zbláznila! Co když vypadnu ven nebo zapadnu hlavou mezi pera?! Můžu vás uklidnit. To je to nejméně pravděpodobné, co by se vám na trampolíně mohlo stát.
SkokMnohem pravděpodobnější je, že se zpočátku budete trochu bát a že už po prvních deseti minutách vás budou přepadat záchvaty absolutního štěstí a hysterického smíchu - to jak bude vaše tělo vyplavovat endorfiny…

Ale vezměme to pěkně popořádku

Letos poprvé se v Praze otevírají kurzy skoků na trampolíně pro veřejnost. Nepředstavujte si žádné malé trampolínky, na kterých se v některých fitness centrech cvičí tzv. rebounding. Představte si trampolínu, na které se závodí na olympiádě, o rozměrech 9 × 3 metry, i s molitanovým obložením. Trampolínu, na níž se dají skákat salta vpřed, salta vzad, přemety, vruty, lehy na břicho a na záda, dvojná a trojná salta… Ne, nebojte, přeháním: dvojná salta se lze naučit, jen pokud začínáte s tréninkem v pěti letech, a skáčete závodně. Vy ostatní se musíte spokojit s něčím jednodušším, ale právě závodníci, skokani oddílu Sokol Kampa Praha, budou vašimi trenéry, pokud se rozhodnete pětiměsíční kurz absolvovat. Můžete si to přijít vyzkoušet jen jednu hodinu, a pokud se vám bude líbit, můžete se zapsat do kurzu. Bude vás pět nebo šest a během hodiny a půl se budete na trampolíně střídat pod dohledem pečlivých, chápavých i přísných trenérů.

Jak vypadá hodina

Začíná se samozřejmě rozcvičkou, aby se tělo zahřálo a připravilo na zátěž. Po zhruba patnácti minutách poprvé vstoupíte na trampolínu a nejdříve si ji tzv. osaháte. Budete se mírně pohupovat, a teprve až budete cítit, kam vás může vyhodit, začnete skákat. TlumeníPostupně se budete odrážet větší silou, a tím budete vyskakovat výš a výš. Pak přidáte pohyby rukama a začnete zjišťovat, že koordinačně to není vůbec jednoduché. A pak už začne výuka prvků. Jednotlivé prvky (sedy, lehy, vruty, skrčky, roznožky…) pak budete na sebe napojovat, až budete umět svoji první sestavu. Krásnou sestavu! No a potom budete pilovat její provedení - učit se propínat špičky na nohou a prsty na rukou, zpevňovat různé svalové skupiny, a čím déle na tom budete pracovat, tím lépe bude vaše sestava vypadat… A tím výš budete skákat a létat! Přitom si užijete nesmírnou zábavu, protože první pokusy každého začátečníka by se mohly v přímém přenosu vysílat rovnou na YouTube… Kdo se ale bude bavit nejvíc, budete vy! Vaše tělo bude vyplavovat endorfiny tak rychle jako ještě nikdy! A co je na tom výhodné? Vaše tělo bude zároveň pálit kalorie a tvarovat svaly, a to i svaly vnitřní, o jejichž existenci jste neměla tušení. Třeba vnitřní břišní svaly, jejichž zpevněním dochází k lepšímu držení těla a také k hezky vypracovanému bříšku. Posílíte také zádové svaly, mezižeberní, stehenní, prostě všechny, které vás napadnou. To, že posilujete, nebudete při tréninku ani vnímat, zato druhý den ráno budete litovat, že jste se probudila. To ale s pravidelným tréninkem přejde a vy brzy uvidíte pokroky, na které budete pyšná. No řekněte, kolik vašich známých umí salto? Můžete ho umět vy!
NA ZKOUŠKU ZVE…
Petr Dufek, trenér, fitness instruktor a mnohonásobný mistr ČR ve skoku na trampolíně
Pro koho se trampolína hodí?
Žádná zdravotní omezení prakticky nejsou, ale protože trampolína patří mezi pohybově náročnější sporty, lidé, kteří nikdy nesportovali, to nebudou mít jednoduché. Pokud jste ale sportovně založeni, bude se vám na trampolíně líbit. My s nadsázkou říkáme, že je to sport jenom pro chytré.
Proč jenom pro chytré?
Protože je to koordinačně náročné a taky si musíte zapamatovat celé sestavy prvků, což není úplně jednoduché. Ale v každém případě je to moc zábavné.

francouzská omeleta

24. června 2008 v 13:47
Co potřebujeme?-3vejce,50g tvrdého sýra,50g jemné strouhanky,50ml smetany,sůl,olivový olej
Postup-rozšlehaná vejce posolíme,smícháme se smetanou,přidáme strouhanku a nastrouhaný sýr,ze vzniklé hmoty si na pánvičce usmažíme omeletky:)

23.06.2008

23. června 2008 v 17:44
holky já sem fagt kráva,neměla jsem si v pátek brát to projímadlo:(..je tu přesně to co sem čekala..pořád mě ještě pobolívá břicho,jsem nafouklá a podobně:(..se z toho klepnu snad tim nepřiberu:(a jídelák?..v tom vedru sem se na jídlo mohla vykašlat ale né...já prostě zase musela žrát jak zjednaná:(navíc je vedro a já se cítím jako velrybka na suchu:(
snídaně:2rýž.chlebíčky+bílý jogurt
svačina: -
oběd:2celozrné housky+jablko
svačina: -
večeře:2rýž.chlebíčky+1/2nízkotuč.tvarohu
pití:voda,nestea čaj,káva
cvičení:100sedů-lehů,60sklapovaček

11 triků pro ploché bříško!

23. června 2008 v 17:38
Zapomeňte na sklapovačky. Převislé břicho se dá zlikvidovat i jinými způsoby. Nechte se inspirovat jedenácti netradičními triky.
Samozřejmě, že každý touží po vypracovaném plochém břichu. Blíží se čas plavek, takže je nutné lehnout na zem a udělat minimálně milion sklapovaček? Zadržte! Sklapovačky a další neoblíbené cviky nejsou jediným způsobem, jak se zbavit přebytečných centimetrů v pase. Experti, které oslovil server msn, tvrdí, že stačí jen několik změn v životním stylu a vaše břicho se znatelně zmenší.
1. Zklidněte se
I když vás to možná nikdy nenapadlo, míra stresu má přímou souvislost s vaším zařezávajícím se páskem. "Stres totiž zvyšuje hladinu kortizolu a ten potom přispívá k hromadění tuku na břiše," uvádí Jacob Seidell z National Institute of Public Health v Holandsku. Pokuste se najít si pro sebe každý den několik minut, kdy se soustředíte pouze na své dýchání, zklidníte mysl a necháte stres odplout.
2. Vynechte alkohol
Sklenice vína, kterou si pravidelně dáváte k večeři, je možná právě tím důvodem, proč nemůžete dopnout džíny. Kromě nezanedbatelných kalorií, které v sobě obsahuje, alkohol také zvyšuje hladinu kortizolu. Podporuje tak ukládání tuku v břišních partiích.
3. Přestaňte kouřit
Ačkoli mnoho kuřáků tvrdí, že kouří kvůli tomu, aby si udrželi váhu, vědci to označují za nesmysl. "Kuřákům se naopak usazuje tuk na břiše mnohem více než nekuřákům," říká Seidell. Navíc je prokázáno, že lidé, kteří přestali kouřit, výrazně zhubli právě v oblasti břicha.
4. Zásobte se vlákninou
To, že vláknina pomáhá s hubnutím, je obecně známá věc. "Možná ale nevíte, že je také vynikající prevencí proti zácpě, která může být příčinou nafouknutého břicha," uvádí Lawrence J. Cheskin, ředitel Johns Hopkins Weight Management Center v Baltimoru. Přebytečné centimetry na břiše tak odbouráte zvýšenou konzumací celozrnných potravin, ovoce a zeleniny.
5. Pijte
Napnuté a nafouknuté břicho před menstruací trápí mnoho žen. I když máte možná pocit, že zvýšenou konzumací tekutin se vaše břicho ještě víc "nafoukne", opak je pravdou. Snažte se pít co nejvíc vody a premenstruační pnutí zmizí.
6. Zastrčte břicho
Snažte se držet co nejčastěji zatažené břicho. Zpočátku na to budete muset myslet a připomínat si to, ale brzy si na zatažené břicho zvyknete a bude pro vás přirozené. Navíc tím zapojujete břišní svaly a zpevňujete je.
7. Narovnejte se
Vaše matka měla pravdu, když vás neustále napomínala, abyste se narovnali. Při rovném postoji vypadá vaše břicho menší a zároveň se více zapojují břišní svaly.
8. Seďte pořádně
Pokud jste v židli nahrbení a skrčení, vaše břicho bude mít vždy tendenci přetékat před pásek u kalhot. Správný posez začíná už u židle, která nesmí být příliš nízko. Pokud je totiž výška židle příliš malá, máte tendenci krčit se a vystrkovat břicho.
9. Zahrajte si tenis
Stačí několik zápasů s forehandem a backhandem a vaše břicho bude rázem menší o několik centimetrů. Každý úder totiž účinně posiluje šikmé břišní svaly na obou stranách.
10. Uklízejte
Vytírání podlahy a vysávání jsou ideální příležitostí, jak posílit břišní svaly. Pohyb mopem či vysavačem dopředu a dozadu namáhá svaly břicha a podbřišku a pomůže vám účinně zeštíhlit.
11. Rozvlňte boky
Máte problémy se silnějším pasem? Potom nenajdete lepší pohyb než je točení dětskou obručí. Vzpomeňte si na své dětství a denně se pokuste minimálně několik minut udržet obruč v pohybu. Za několik týdnů si budete kupovat kalhoty o číslo menší.

letní dieta ELLE

23. června 2008 v 17:35
Nejen letní dieta ELLE ... 3 kg za devět dní!
Při této dietě jíte jenom ovoce (ve třetím a šestém dnu jenom červené) a v prvních a posledních dnech kúry navíc také zeleninu. Zdá se Vám to drastické? Nemusíte se obávat - můžete toho totiž sníst, kolik chcete...
Řekněte sama, kdy se Vám něco takového poštěstí...
sníst toho kolik chcete a nedívat se na počet kalorií.
A navíc je tato kúra pro Váš organismus přímo blahodárná. Má totiž výrazné detoxikační účinky. Tzn., že napomáhá vylučování toxických látek a zplodin vzniklých v těle přejídáním, nevyváženou stravou nebo stresem. Močopudné a projímavé účinky červeného ovoce vám "promyjí" játra, ledviny i střeva. Jeho protizánětlivé schopnosti vás mohou zbavit i bolesti kloubů.
Navíc při této dietě můžete shodit dva až šest kilogramů (podle stavby těla) a přitom neohrožujete zdraví! V krátkém časovém úseku (dieta je rozpočítána na devět dní) nebudete trpět žádným nedostatkem - červené ovoce dodá organismu kalorie, pomůže mu spálit tuky a nemá vliv na svalovou hmotu. Má také osvěžující účinky, je totiž velmi bohaté na přírodní cukry, vitaminy a minerální soli.
Jediným nedostatkem této diety je, že v jejím průběhu můžete pociťovat mírné zažívací obtíže (průjem nebo paradoxně i zácpu). Tyto potíže však ustanou ještě před koncem kúry.

Bitevní plán
Není to jednoduché, ale vydržte. Odměnou vám bude štíhlé tělo jako ze žurnálu.
Kúra probíhá ve třech etapách:
1. Útok:
První den jíte ovoce a zeleninu, druhý den již jen ovoce. To má za následek přerušení vašich stravovacích návyků a čištění organismu začíná.
2. Dobývání:
Pět dní jezte pouze červené ovoce - třešně, zahradní a lesní jahody, maliny, rybíz, angrešt, zkrátka, co je vás napadne, jen to musí být červené. Díky svým močopudným a projímavým účinkům zaručuje ovoce odvod tuků a toxických látek z organismu. "Dobývání" je aktivní fáze diety.
3. Vítězství:
Poslední dva dny jezte jenom ovoce, ke kterému můžete poslední den přidat zeleninu. Návrat k normální stravě je tedy pozvolný, a navíc má i pozitivní detoxikační účinky.

Jednoduché rady pro správné držení červené diety
Jezte pětkrát denně, množství ovoce a zeleniny není omezeno. Naopak je třeba zkonzumovat nejméně dvě kila potravin denně. V aktivní části (pouze červené ovoce) jezte každou hodinu.
K ovoci nikdy nepřidávejte cukr. Syrovou zeleninu si však můžete okořenit a také polít lžičkou olivového panenského oleje.
Nepijte kávu ani čaj, protože vážou toxické látky. Navíc jsou silně močopudné - provokují rychlé odvádění moči a způsobují tak rychlé odvodnění organismu a vznik celulitidy. Jste-li však zvyklá pít k snídani něco teplého, můžete si dopřát bylinkový čaj. Chcete-li dietu ještě podpořit, pijte odvary z třešňových stopek nebo rozmarýnu, který čistí játra a dodává sílu.
Pomerančový džus nesmíte pít před 10. a po 17. hodině.
Červenou dietu skončete opravdu přesně po devíti dnech. Kdybyste ji držela déle, riskujete nedostatek proteinů a tuků. Budete-li tyto zásady přesně dodržovat, výsledek je zaručen.

Co potom?
Jistě vám nemusíme připomínat, že žádná dieta není samospasitelná, pokud se po jejím
skončení znovu vrátíte ke svým špatným stravovacím návykům. Jak byste po skončení červené diety měla pokračovat, aby pracně shozená kila zase nenaskočila zpět? Doporučujeme vám jednoduchý systém - čtyři dny v týdnu jezte normálně, ale střídmě, a tři dny (na střídačku) držte dietu, nejlépe ovocné či zeleninové dny. Například v pondělí si můžete udělat ovocný den (jíte jenom ovoce), ve středu zeleninový den (jíte jenom zeleninu) a v pátek den s živočišnými proteiny (jíte jenom vejce, ryby, drůbeží maso a jako přílohu zeleninové saláty).
A propos, ovocné diety můžete bez problémů podstupovat celoročně, nejen v "plavkovém" období. Nejlépe čtyřikrát do roka, vždy podle toho, co které roční období nabízí. Takže koncem června si dopřejte kúru z červeného ovoce, koncem srpna a září třeba dietu melounovou a broskvovou, na podzim hroznovou a v zimě jablečnou a hruškovou.
Navyknete-li si zařazovat ovocné dny do jídelníčku po celý rok, pomůžou vám zbavit se špatných návyků a pročistí organismus.

Kúra den po dni...
1. den:
Jezte zeleninu podle chuti, odpusťte si jenom brambory a luštěniny (čočku, hrášek, cizrnu, fazole). Ovoce si můžete dopřát podle libosti, a to včetně banánů a avokáda. Nápoje: voda, neslazené ovocné a zeleninové šťávy, bylinkové čaje.
2. den:
Dopřát si tentokrát můžete jenom ovoce, ale za to smíte všechny druhy. Nápoje: voda, neslazené ovocné šťávy, bylinkové čaje.
3. - 7. den:
Jezte jenom červené ovoce podle chuti, ale každou hodinu (kromě noci, samozřejmě)! Nápoje: voda, neslazené šťávy z červeného ovoce, bylinkové čaje.
8. den:
Ovoce jezte podle chuti (včetně avokáda). Nápoje: jako druhý den.
9. den:
Ovoce a zelenina podle chuti. Nápoje: jako první den.